Agrostis Trávníky, s.r.o.
Npor. Krále 16
683 01 Rousínov u Vyškova

Tel: 517 370 607
603 950 236, 732 687 628
agrostis@agrostis.cz


Mapa stránek

Golfové travní směsi

Složení travních směsí pro jednotlivé části golfového hřiště se diametrálně odlišuje. Společným znakem všech směsí pro golfové účely ale musí být vysoká kvalita odrůd a špičkové parametry použitých osiv. 

Doporučený výsevek golfových travních směsí je 25 - 30 g/m2.

VV-11 Travní směs pro odpaliště

Koupit golfovou travní směs v e-shopu Směs pro odpaliště vytváří hustý trávník odolný zátěži a rychle regenerující po poškození. Kvalitu a sytou barvu směsi dodávají zejména moderní husté odrůdy jílku vytrvalého a špičkové odrůdy lipnice luční. Kostřavy červené trávník zahušťují a dodávají mu svěží barvu.

Složení: Jílek vytrvalý (Lolium perenne) 30% (´Barorlando´ 10%, ´Barcristalla´ 10%, ´Barsignum´ 10%), Kostřava červená dlouze výběžkatá (Festuca rubra rubra) ´Barjessica´ 15%, Kostřava červená krátce výběžkatá (Festuca rubra trichophylla)´Musette´ 15%, Kostřava červená trsnatá (Festuca rubra commutata)´Barlineus´ 10%, Lipnice luční (Poa pratensis) 30% (´Barhelene´ 10%, ´Barimpala´ 20%)

VV-12/1 Golfová travní směs pro dráhy

Koupit golfovou travní směs v e-shopu Směs pro dráhy bez jílku vytrvalého je určena pro zásev nových drah na pozemcích, které nejsou zaplevelené širokolistými trávovitými plevely. Směs je vhodná do lokalit s častým výskytem plísně sněžné.

Složení: Kostřava červená dlouze výběžkatá (Festuca rubra rubra) 30% (´Polka´ 15%, ´Bossanova´ 15%), Kostřava červená krátce výběžkatá  (Festuca rubra trichophylla) 25% (´Barcrown´ 25%), Kostřava červená trsnatá 15% (Festuca rubra commutata) (´Barchip´10%, ´Barswing´5%), Lipnice luční (Poa pratensis) 30% (´Brooklawn´ 15%, ´Barimpala´ 15%)

VV-12/2 Golfová travní směs pro dráhy s jílkem vytrvalým

Koupit golfovou travní směs v e-shopu Směs pro dráhy s jílkem vytrvalým je vhodné zvolit zejména, zasévají-li se dráhy na plochách dříve zatravněných, případně na pozemcích silně ohrožených vodní erozí.

Složení: Jílek vytrvalý (Lolium perenne) 40% (´Barorlando´ 15%, ´Barlicum´ 15%, ´Altesse´ 10%), Kostřava červená dlouze výběžkatá (Festuca rubra rubra) 20% (´Bossanova´ 10%, ´Polka´ 10%), Kostřava červená krátce výběžkatá  (Festuca rubra trichophylla) 20% (´Barpearl´ 10%, ´Barcrown´ 10%), Lipnice luční (Poa pratensis) 20% (´Brooklawn´ 10%, ´Barimpala´ 10%)

VV-13/1 Golfová travní směs pro jamkoviště

Koupit golfovou travní směs v e-shopu Směs pro jamkoviště představuje klasickou greenovou směs tenkolistých kostřav červených a psinečku obecného.

Složení: Kostřava červená krátce výběžkatá  (Festuca rubra trichophylla) 43% (´Musette´ 23%, ´Barcrown´ 20%), Kostřava červená trsnatá (Festuca rubra commutata) 45% (´Barchip´ 15%, ´Musica´ 15%, ´Barlineus´ 15%), Psineček obecný (Agrostis capillaris) ´Barking´ 12%

VV-13/4 Golfová travní směs pro jamkoviště

Koupit golfovou travní směs v e-shopu Kostřavová směs pro jamkoviště se využívá především v Dánsku, kde jsou uplatňovaná přísná ekologická pravidla – omezuje se spotřeba zálivkové vody a na minimum se snižuje používání pesticidních prostředků. Předpokladem úspěchu této směsi je použití špičkových odrůd tolerujících i mimořádně nízké sečení.

Složení: Kostřava červená krátce výběžkatá (Festuca rubra trichophylla) 50% (´Musette´ 25%, ´Barcrown´ 25%), Kostřava červená trsnatá (Festuca rubra commutata) 50% (´Barchip´15%, ´Barlineus´ 15%, ´Bargreen II´ 20%)

VV-14 Golfová travní směs okolo jamkoviště

Koupit golfovou travní směs v e-shopu Směs okolo jamkoviště vytváří porost, který se hustotou blíží porostu na greenu, temnější barvou se od něho zřetelně odlišuje, a tím green zřetelně ohraničuje.

Složení: Kostřava červená dlouze výběžkatá (Festuca rubra rubra)´Barjessica´ 20%, Kostřava červená krátce výběžkatá  (Festuca rubra trichophylla) 30% (´Musette´ 25%, ´Barcrown´ 25%), Kostřava červená trsnatá (Festuca rubra commutata) 30% (´Barchip´ 15%, ´Bargreen II´ 15%), Lipnice luční (Poa pratensis) 15% (´Barimpala´ 5%, ´Barhelene´ 10%), Psineček obecný (Agrostis capillaris)´Barking´ 5%

VV-15 Golfová travní směs pro rafy

Koupit golfovou travní směs v e-shopu Směs pro rafy vytváří díky výraznému podílu kostřavy drsnolisté suchovzdorný a málo vzrůstný porost. Na přání je možné směs doplnit pro rough i o další druhy či bylinné komponenty, které se na dané lokalitě přirozeně vyskytují.

Složení: Kostřava červená dlouze výběžkatá (Festuca rubra rubra) 25% (´Bossanova´ 15%, ´Polka´ 10%), Kostřava červená krátce výběžkatá  (Festuca rubra trichophylla)´Viktorka´ 10%, Kostřava červená trsnatá (Festuca rubra commutata) 34% (´Barchip´ 10 %, ´Barswing´ 24%), Kostřava drsnolistá (Festuca trachyphylla)´Mentor´ 20%, Lipnice luční (Poa pratensis) ´Brooklawn´ 10%, Psineček obecný (Agrostis capillaris)´Vítek´ 1%