Agrostis Trávníky, s.r.o.
Npor. Krále 16
683 01 Rousínov u Vyškova

Tel: 517 370 607
603 950 236, 732 687 628
agrostis@agrostis.cz


Mapa stránek

Hřišťové travní směsi

Kromě osvědčených hřišťových travních směsí standardního složení nabízíme v našem sortimentu travních směsí pro hřiště také čistě jílkovou směs pro dosev hřišť a dosevovou směs s lipnicí luční. U směsí pro zakládání travnatých sportovních ploch je zvýšeno zastoupení moderních odolných a úzkolistých odrůd. Zařazením odolných odrůd jílku vytrvalého je snížena náchylnost trávníku k plísni sněžné. 

Doporučený výsevek hřišťových travních směsí je 25 - 30 g/m2

Skladba travních směsi – článek na Ireceptar

 

VV-7/1 Hřišťová univerzální směs – travní směs hřištní

Koupit travní směs v e-shopu travní směs hřištníUniverzální hřištní travní směs je určena pro zakládání běžných sportovních ploch i ostatních silně zatěžovaných trávníků. Díky vyššímu podílu jílku vytrvalého se porost po zásevu rychle zapojí. Vytvořený trávník má charakter jílkového porostu – je vitální, odolává pravidelnému sešlapávání a rychle regeneruje.

Složení hřišťové travní směsi: Jílek vytrvalý (Lolium perenne) 75% (´Bareuro´ 20%, ´Barorlando´ 15%, ´Altesse´ 25%, ´Eurosport´ 15%), Lipnice luční (Poa pratensis) 25% (´Rubicon´15%, ´Brooklawn´ 15%)

 

VV-8/1 Speciální hřišťová směs – travní směs hřištní

Koupit travní směs v e-shopu travní směsi hřištníSpeciální hřištní travní směs má zvýšený podíl lipnice luční na 40%, a proto se po zásevu pomaleji vyvíjí a potřebuje delší čas na zesílení a plné zapojení trávníku. Využívá se především pro zásev hracích ploch ligových stadiónů, nebo na zakládání předpěstovávaných trávníků určených pro pokládání na hřiště.

Složení hřišťové travní směsi: Jílek vytrvalý (Lolium perenne) 60% (´Bareuro´ 10%, ´Barorlando´ 10%, ´Barcristalla´10%, ´Barolympic´ 20%, ´Eurosport´ 10%), Lipnice luční (Poa pratensis) 40% (´Barhelene´ 10%, ´Rubicon´ 30%)

 

VV-8/2 Renovace ligových trávníků – travní směs hřištní

                                                                                                                        Koupit travní směs v e-shopu 

Speciální hřištní travní směs se složením shoduje se směsí pro dosev hřišť 9/1, ale odlišuje se od ní výběrem odrůd a partií. Do směsi je zařazeno 5 špičkových odrůd jílku vytrvalého, který vyniká vysokou odolností vůči zátěži, rychlou regenerací po poškození a hustotou vytvářeného drnu. Doplněk směsi tvoří kvalitní úzkolistá a velmi hustá odrůda lipnice roční. Vzhledem ke své kvalitě je směs určena především pro průběžné dosévání kvalitních nezaplevelených hřišťových trávníků, ale díky vynikajícímu odrůdovému složení lze uplatnit také při zakládání nových hřišť a tréninkových ploch.

Složení hřišťové travní směsi: Jílek vytrvalý (Lolium perenne) 60% (´Bareuro´ 20%, ´Barorlando´ 20%,´Barolympic´ 20%, ´Eurosport´ 10%, ´Eurodiamond´20%), Lipnice luční (Poa pratensis) 40% (´Barhelene´ 10%)

UNI 3 Play Exkluzivní hřišťová travní směs s vyšším podílem lipnice luční – travní směs hřištní

Koupit travní směs v e-shopu hřištní travní směsHřištní travní směs je připravena z travních druhů a odrůd nejlépe snášejících sešlapávání a rychle regenerujících po poškození. Travní směs je vhodná zejména pro zásev hřišťových trávníků, ale i pro zatravnění ostatních silně zatěžovaných ploch.

Složení: Jílek vytrvalý 2n (Lolium perenne) 40%, Kostřava červená krátce výběžkatá (Festuca rubra trichophylla) 15%, Lipnice luční (Poa pratensis) 35%, Psineček obecný (Agrostis capillaris) 5%, Poháňka hřebenitá (Cynosurus cristatus) 5%

 

UNI 12 Hřiště Směs pro silně zatěžované rekreační trávníky a hřiště – travní směs hřištní

Koupit travní směs v e-shopu travní směs hřištní UNI 12Tato hřištní travní směs obsahuje vyšší podíl jílku vytrvalého a vytváří vitální trávník hřišťového typu. Je sestavena z druhů a odrůd, které velmi dobře snášejí pravidelné velké zatěžování a rychle regenerují po poškození.

Složení: Jílek vytrvalý 2n (Lolium perenne) 70%, Kostřava červená dlouze výběžkatá (Festuca rubra rubra) 10%, Kostřava červená trsnatá (Festuca rubra commutata) 10%, Lipnice luční (Poa pratensis) 10%

 

UNI 13 Dosev hřišť – travní směs hřištní

Koupit travní směs v e-shopu travní směs hřištníTato travní hřištní směs je určena pro přisévání hřišťových porostů s dostatečným zastoupením lipnice luční. 

Složení: Jílek vytrvalý 2n (Lolium perenne) 95%, Lipnice luční (Poa pratensis) 5%

 

VV-9/1 Směs pro dosev hřišť s lipnicí luční – travní směs hřištní

Koupit travní směs v e-shopu travní směs hřištníJílková hřištní travní směs pro dosev hřišť je sestavena ze čtyř trávníkových odrůd jílku vytrvalého a 10 % směsi tvoří lipnice luční. Slouží pro dosévání poškozených hřišťových porostů, ve výjimečných případech je možné použít hřišťovou travní směs i jako náhradu univerzální hřišťové směsi při zakládání pomocných a tréninkových hracích ploch.

Složení hřišťové travní směsi: Jílek vytrvalý (Lolium perenne) 90% (´Barorlando´ 10%, ´Oase´ 35%, ´Altesse´ 20%, ´Honzík´ 15%, ´Filip´30%), Lipnice luční (Poa pratensis) ´Rubicon´ 10%

 

VV-9/2 Jílková směs pro dosev hřišť (travní směs hřištní)

Koupit travní směs v e-shopu Travní směs hřištníJílková travní směs pro dosev hřišť je složena pouze z odrůd jílku vytrvalého, lipnici luční neobsahuje. Je určena pro přisévání hřišťových porostů s dostatečným zastoupením lipnice luční nebo naopak pro dosev méně kvalitních trávníků, ve kterých již převažuje plevelná lipnice roční a pomalu rostoucí lipnice luční by se v takovém případě neprosadila.

Složení hřišťové travní směsi: Jílek vytrvalý (Lolium perenne) 100% (´Bareuro´ 10%, ´ Oase´ 35%, ´Honzík´ 20%, ´Filip´ 35%)