Agrostis Trávníky, s.r.o.
Npor. Krále 16
683 01 Rousínov u Vyškova

Tel: 517 370 607
603 950 236, 732 687 628
agrostis@agrostis.cz


Mapa stránek

Hřišťové travní směsi

Kromě osvědčených hřišťových travních směsí standardního složení nabízíme v našem sortimentu travních směsí pro hřiště také čistě jílkovou směs pro dosev hřišť a dosevovou směs s lipnicí luční. U směsí pro zakládání travnatých sportovních ploch je zvýšeno zastoupení moderních odolných a úzkolistých odrůd. Zařazením odolných odrůd jílku vytrvalého je snížena náchylnost trávníku k plísni sněžné. 

Doporučený výsevek hřišťových travních směsí je 25 - 30 g/m2

Skladba travních směsi – článek na Ireceptar

 

VV-7/1 Hřišťová univerzální směs – travní směs hřištní

Koupit travní směs v e-shopu travní směs hřištníUniverzální hřištní travní směs je určena pro zakládání běžných sportovních ploch i ostatních silně zatěžovaných trávníků. Díky vyššímu podílu jílku vytrvalého se porost po zásevu rychle zapojí. Vytvořený trávník má charakter jílkového porostu – je vitální, odolává pravidelnému sešlapávání a rychle regeneruje.

Složení hřišťové travní směsi: Jílek vytrvalý (Lolium perenne) 75% (´Bareuro´ 15%, ´Barorlando´ 20%, ´Altesse´ 20%, ´Sirtaky´ 2%), Lipnice luční (Poa pratensis) 25% (´Brooklawn´ 20%, ´Rubicon´ 15%)

 

VV-8/1 Speciální hřišťová směs – travní směs hřištní

Koupit travní směs v e-shopu travní směsi hřištníSpeciální hřištní travní směs má zvýšený podíl lipnice luční na 40%, a proto se po zásevu pomaleji vyvíjí a potřebuje delší čas na zesílení a plné zapojení trávníku. Využívá se především pro zásev hracích ploch ligových stadiónů, nebo na zakládání předpěstovávaných trávníků určených pro pokládání na hřiště.

Složení hřišťové travní směsi: Jílek vytrvalý (Lolium perenne) 60% (´Bareuro´ 10%, ´Barorlando´ 15%, ´Barcristalla´10%, ´Barolympic´ 15%, ´Eurodiamond´ 10%), Lipnice luční (Poa pratensis) 40% (´Brooklawn´ 10%, ´Rubicon´ 30%)

 

UNI 3 Play Exkluzivní hřišťová travní směs s vyšším podílem lipnice luční – travní směs hřištní

Koupit travní směs v e-shopu hřištní travní směsHřištní travní směs je připravena z travních druhů a odrůd nejlépe snášejících sešlapávání a rychle regenerujících po poškození. Travní směs je vhodná zejména pro zásev hřišťových trávníků, ale i pro zatravnění ostatních silně zatěžovaných ploch.

Složení: Jílek vytrvalý 2n (Lolium perenne) 40%, Kostřava červená krátce výběžkatá (Festuca rubra trichophylla) 15%, Lipnice luční (Poa pratensis) 35%, Psineček obecný (Agrostis capillaris) 5%, Poháňka hřebenitá (Cynosurus cristatus) 5%

 

UNI 12 Hřiště Směs pro silně zatěžované rekreační trávníky a hřiště – travní směs hřištní

Koupit travní směs v e-shopu travní směs hřištní UNI 12Tato hřištní travní směs obsahuje vyšší podíl jílku vytrvalého a vytváří vitální trávník hřišťového typu. Je sestavena z druhů a odrůd, které velmi dobře snášejí pravidelné velké zatěžování a rychle regenerují po poškození.

Složení: Jílek vytrvalý 2n (Lolium perenne) 67%, Kostřava červená dlouze výběžkatá (Festuca rubra rubra) 10%, Kostřava červená trsnatá (Festuca rubra commutata) 10%, Lipnice luční (Poa pratensis) 10%, Poháňka hřebenitá (Cynosurus cristatus) 3%

 

UNI 13 Dosev hřišť – travní směs hřištní

Koupit travní směs v e-shopu travní směs hřištníTato travní hřištní směs je určena pro přisévání hřišťových porostů s dostatečným zastoupením lipnice luční. 

Složení: Jílek vytrvalý 2n (Lolium perenne) 95%, Lipnice luční (Poa pratensis) 5%

 

VV-9/1 Směs pro dosev hřišť s lipnicí luční – travní směs hřištní

Koupit travní směs v e-shopu travní směs hřištníJílková hřištní travní směs pro dosev hřišť je sestavena ze čtyř trávníkových odrůd jílku vytrvalého a 10 % směsi tvoří lipnice luční. Slouží pro dosévání poškozených hřišťových porostů, ve výjimečných případech je možné použít hřišťovou travní směs i jako náhradu univerzální hřišťové směsi při zakládání pomocných a tréninkových hracích ploch.

Složení hřišťové travní směsi: Jílek vytrvalý (Lolium perenne) 90% (´Barorlando´ 25%, ´Barminton´ 30%, ´Altesse´ 20%, ´Sirtaky´ 15%), Lipnice luční (Poa pratensis) ´Rubicon´ 10%

 

VV-9/2 Jílková směs pro dosev hřišť (travní směs hřištní)

Koupit travní směs v e-shopu Travní směs hřištníJílková travní směs pro dosev hřišť je složena pouze z odrůd jílku vytrvalého, lipnici luční neobsahuje. Je určena pro přisévání hřišťových porostů s dostatečným zastoupením lipnice luční nebo naopak pro dosev méně kvalitních trávníků, ve kterých již převažuje plevelná lipnice roční a pomalu rostoucí lipnice luční by se v takovém případě neprosadila.

Složení hřišťové travní směsi: Jílek vytrvalý (Lolium perenne) 100% (´Barorlando´ 25%, ´ Flamenco´ 20%, ´Altesse´ 30%, ´Rubella´ 25%)

 

 

 

-->