Agrostis Trávníky, s.r.o.
Npor. Krále 16
683 01 Rousínov u Vyškova

Tel: 517 370 607
603 950 236, 732 687 628
agrostis@agrostis.cz


Mapa stránek

Pastevní travní směsi

Doporučený výsevek pastevních směsí je 30 kg.ha-1

UNI 6 Pastvina univerzální - travní směs

Koupit tuto pastevní travní směs v e-shopu Pastvina univerzální obsahuje vyšší podíl jetele plazivého a poskytuje vhodnou píci pro všechny běžné druhy dobytku. Polopozdní až pozdní pastevní směs na 6–8 let. Je vhodná do podhorských oblastí, odpovídá požadavkům na chutné krmivo.

Složení: Jílek vytrvalý 4n (Lolium perenne) 15%, Kostřava červená dlouze výběžkatá (Festuca rubra rubra) 8%, Kostřava luční (Festuca pratensis) 36%, Lipnice luční (Poa pratensis) 15%, Bojínek luční (Phleum pratense) 15%, Jetel plazivý (Trifolium repens) 11%.

Doporučený výsevek: 30 kg.ha-1

UNI-P-10 Pastevní směs raná - travní směs

Koupit tuto pastevní travní směs v e-shopu Pastevní směs raná s vyšším zastoupením srhy laločnaté, poskytuje chutnou pastvu od časného jara do podzimu.

Složení: Jetel plazivý (Trifolium repens) 9%, Kostřava luční (Festuca pratensis) 16%, Jílek vytrvalý 4n (Festuca pratensis) 20%, Srha laločnatá (Dactylis glomerata) 55%. 

Doporučený výsevek: 30 kg.ha-1

UNI-P-12 Pastevní směs raná - travní směs

Koupit tuto pastevní travní směs v e-shopu Pastevní směs raná s vysokým podílem srhy laločnaté a hybridu Festulolium.

Složení: Jetel plazivý (Trifolium repens) 9%, Kostřava luční (Festuca pratensis) 15%, Jílek vytrvalý 4n (Lolium perenne) 11%, Srha laločnatá (Dactylis glomerata) 50%, Festulolium (Festulolium) ´Felina'/'Hykor´ 15%. 

Doporučený výsevek: 30 kg.ha-1

Pastevní srhová směs - travní směs

Koupit tuto pastevní travní směs v e-shopu Pastevní srhová směs je určena na nezamokřená stanoviště, v období letních přísušků poskytuje hlubokokořenící srha svěží pastvu, srha v monokultuře omezuje problémy s nedopasky.

Složení: Jetel plazivý (Trifolium repens) 9%, Srha laločnatá (Dactylis glomerata) 91%.

Doporučný výsevek: 30 kg.ha-1

UNI-P-20 Pastevní směs polopozdní - travní směs

Koupit tuto pastevní travní směs v e-shopu Pastevní směs polopozdní se využívá na 5-6 let, je vhodná pro pastvu i k sušení, poskytuje 2-3 seče a chutnou píci i v letních sušších podmínkách, vhodná pro těžší půdy.

Složení: Jetel plazivý (Trifolium repens) 12%, Kostřava luční (Festuca pratensis) 38%, Jílek vytrvalý 4n (Lolium perenne) 25%, Kostřava červená (Festuca rubra) 12%, Lipnice luční (Poa pratensis) 13%. 

Doporučený výsevek: 30 kg.ha-1

UNI-P-21 Pastevní směs polopozdní - travní směs

Koupit tuto pastevní travní směs v e-shopu Pastevní směs polopozdní se využívá na 5-6 let, vhodná pro pastvu i k sušení, poskytuje 2-3 seče a chutnou píci i v letních sušších podmínkách, vhodná pro těžší půdy, s vyšším podílem jetele plazivého.

Složení: Jetel plazivý (Trifolium repens) 16%, Kostřava luční (Festuca pratensis) 32%, Jílek vytrvalý 4n (Lolium perenne) 25%, Kostřava červená (Festuca rubra) 14%, Lipnice luční (Poa pratensis) 13%.

Doporučený výsevek: 30 kg.ha-1

UNI-P-22 Pastevní směs polopozdní - travní směs

Koupit tuto pastevní travní směs v e-shopu Pastevní směs polopozdní se využívá na 5-6 let, je vhodná pro pastvu i k sušení, poskytuje 2-3 seče a chutnou píci i v letních sušších podmínkách, vhodná pro těžší půdy. Obsahuje podíl hybridu Festulolium.

Složení: Jetel plazivý (Trifolium repens) 12%, Kostřava luční (Festuca pratensis) 23%, Jílek vytrvalý 4n (Lolium perenne) 25%, Kostřava červená (Festuca rubra) 12%, Lipnice luční (Poa pratensis) 13%, Festulolium (Festulolium)´Felina'/'Hykor´ 15%. 

Doporučený výsevek: 30 kg.ha-1

UNI-P-23 Pastevní směs polopozdní - travní směs

Koupit tuto pastevní travní směs v e-shopu Pastevní směs polopozdní se využívá na 5-6 let, je vhodná pro pastvu i k sušení, poskytuje 2-3 seče a chutnou píci i v letních sušších podmínkách, vhodná pro těžší půdy, s vyšším podílem jetele plazivého a se zastoupením hybridu Festulolium.

Složení: Jetel plazivý (Trifolium repens) 16%, Kostřava luční (Festuca pratensis) 17%, Jílek vytrvalý 4n (Lolium perenne) 25%, Kostřava červená (Festuca rubra) 14%, Lipnice luční (Poa pratensis) 13%, Festulolium (Festulolium)´Felina'/'Hykor´ 15%. 

Doporučený výsevek: 30 kg.ha-1

UNI-P-25 Pastevní směs polopozdní pro lehčí půdy - travní směs

Koupit tuto pastevní travní směs v e-shopu Pastevní směs polopozdní pro lehčí půdy se využívá na 5–6 let, je vhodná pro pastvu i sušení, poskytuje 2–3 seče a chutnou píci i v letních sušších podmínkách.

Složení: Jetel plazivý (Trifolium repens) 12%, Kostřava luční (Festuca pratensis) 33%, Jílek vytrvalý 4n (Lolium perenne) 25%, Kostřava červená (Festuca rubra) 12%, Lipnice luční (Poa pratensis) 14%, Trojštět žlutavý (Trisetum flavescens) 4%. 

Doporučený výsevek: 30 kg.ha-1

UNI-P-27 Pastevní směs polopozdní pro lehčí půdy - travní směs

Koupit tuto pastevní travní směs v e-shopu Pastevní směs polopozdní pro lehčí půdy se využívá na 5–6 let, je vhodná pro pastvu i sušení, poskytuje 2–3 seče a chutnou píci i v letních sušších podmínkách. Směs obsahuje podíl hybridu Festulolium.

Složení: Jetel plazivý (Trifolium repens) 12%, Kostřava luční (Festuca pratensis) 15%, Jílek vytrvalý 4n (Lolium perenne) 25%, Kostřava červená (Festuca rubra) 12%, Lipnice luční (Poa pratensis) 14%, Festulolium (Festulolium)´Felina'/'Hykor´ 18%, Trojštět žlutavý (Trisetum flavescens) 4%. 

Doporučený výsevek: 30 kg.ha-1

UNI-P-30 Pastevní směs polopozdní až pozdní - travní směs

Koupit tuto pastevní travní směs v e-shopu Pastevní směs polopozdní až pozdní se využívá na 6-8 let, univerzální směs vhodná i do podhorských oblastí, svým složením odpovídá požadavkům na chutné a zdravé krmivo pro zvířata, varianta pro těžší půdy, základní složení.

Složení: Jetel plazivý (Trifolium repens) 9%, Kostřava luční (Festuca pratensis) 30%, Jílek vytrvalý 4n (Lolium perenne) 18%, Kostřava červená (Festuca rubra) 10%, Lipnice luční (Poa pratensis) 15%, Bojínek luční (Phleum pratense) 18%. 

Doporučený výsevek: 30 kg.ha-1

UNI-P-31 Pastevní směs polopozdní až pozdní  - travní směs

Koupit tuto pastevní travní směs v e-shopu Pastevní směs polopozdní až pozdní se využívá na 6-8 let, univerzální směs vhodná i do podhorských oblastí, svým složením odpovídá požadavkům na chutné a zdravé krmivo pro zvířata, varianta pro těžší půdy, s vyšším podílem jetele plazivého.

Složení: Jetel plazivý (Trifolium repens) 14%, Kostřava luční (Festuca pratensis) 17%, Jílek vytrvalý 4n (Lolium perenne) 21%, Kostřava červená (Festuca rubra) 10%, Lipnice luční (Poa pratensis) 15%, Bojínek luční (Phleum pratense) 23%. 

Doporučený výsevek: 30 kg.ha-1

UNI-P-32 Pastevní směs polopozdní až pozdní - travní směs

Koupit tuto pastevní travní směs v e-shopu Pastevní směs polopozdní až pozdní se využívá na 6-8 let, univerzální směs vhodná i do podhorských oblastí, svým složením odpovídá požadavkům na chutné a zdravé krmivo pro zvířata, varianta pro těžší půdy, se zastoupením hybridu Festulolium.

Složení: Jetel plazivý (Trifolium repens) 9%, Kostřava luční (Festuca pratensis) 10%, Jílek vytrvalý 4n (Lolium perenne) 18%, Kostřava červená (Festuca rubra) 10%, Lipnice luční (Poa pratensis) 15%, Festulolium (Festulolium)´Felina'/'Hykor´ 20%, Bojínek luční (Phleum pratense) 18%. 

Doporučený výsevek: 30 kg.ha-1

UNI-P-33 Pastevní směs polopozdní až pozdní - travní směs

Koupit tuto pastevní travní směs v e-shopu Pastevní směs polopozdní až pozdní se využívá na 6-8 let, univerzální směs vhodná i do podhorských oblastí, svým složením odpovídá požadavkům na chutné a zdravé krmivo pro zvířata, varianta pro těžší půdy, se zastoupením hybridu Festulolium a vyšším podílem jetele plazivého.

Složení: Jetel plazivý (Trifolium repens) 14%, Kostřava luční (Festuca pratensis) 10%, Jílek vytrvalý 4n (Lolium perenne) 18%, Kostřava červená (Festuca rubra) 10%, Lipnice luční (Poa pratensis) 15%, Festulolium (Festulolium)´Felina´/´Hykor´ 20%, Bojínek luční (Phleum pratense) 13%.  

Doporučený výsevek: 30 kg.ha-1

UNI-P-35 Pastevní směs polopozdní až pozdní pro lehčí půdy - travní směs

Koupit tuto pastevní travní směs v e-shopu Pastevní směs polopozdní až pozdní pro lehčí půdy na 6–8 let, univerzální směs je vhodná i do podhorských oblastí, svým složením odpovídá požadavkům na chutné a zdravé krmivo pro zvířata.

Složení: Jetel plazivý (Trifolium repens) 10%, Kostřava luční (Festuca pratensis) 24%, Jílek vytrvalý 4n (Lolium perenne) 19%, Kostřava červená (Festuca rubra) 10%, Lipnice luční (Poa pratensis) 14%, Bojínek luční (Phleum pratense) 18%, Trojštět žlutavý (Trisetum flavescens) 5%.  

Doporučený výsevek: 30 kg.ha-1

UNI-P-37 Pastevní směs polopozdní až pozdní pro lehčí půdy - travní směs

Koupit tuto pastevní travní směs v e-shopu

Pastevní směs polopozdní až pozdní pro lehčí půdy se využívá na 6-8 let, univerzální směs je vhodná i do podhorských oblastí, svým složením odpovídá požadavkům na chutné a zdravé krmivo pro zvířata, varianta pro lehčí půdy, se zastoupením hybridu Festulolium.

Složení: Jetel plazivý (Trifolium repens) 10%, Kostřava luční (Festuca pratensis) 15%, Jílek vytrvalý 4n (Lolium perenne) 14%, Kostřava červená (Festuca rubra) 10%, Lipnice luční (Poa pratensis) 12%, Festulolium (Festulolium) ´Felina´/´Hykor´ 15%, Bojínek luční (Phleum pratense) 20%, Trojštět žlutavý (Trisetum flavescens) 4%. 

Doporučený výsevek: 30 kg.ha-1

UNI-P-38 Pastevní směs polopozdní až pozdní - travní směs

Koupit tuto pastevní travní směs v e-shopuPastevní směs polopozdní až pozdní se využívá na 6-8 let, univerzální směs je vhodná i do podhorských oblastí, svým složením odpovídá požadavkům na chutné a zdravé krmivo pro zvířata, se zastoupením hybridu Festulolium.

Složení: Jetel plazivý (Trifolium repens) 15%, Kostřava luční (Festuca pratensis) 10%, Jílek vytrvalý 4n (Lolium perenne) 14%, Kostřava červená (Festuca rubra) 10%, Lipnice luční (Poa pratensis) 13%, Festulolium (Festulolium)´Felina´/´Hykor´ 14%, Bojínek luční (Phleum pratense) 20%, Trojštět žlutavý (Trisetum flavescens) 4%. 

Doporučený výsevek: 30 kg.ha-1

UNI-P-40 Pastevní směs pozdní dlouhodobá - travní směs

Koupit tuto pastevní travní směs v e-shopu Pastevní směs pozdní dlouhodobá se využívá na 8-10 let, vhodná i pro horské polohy a mělčí půdy, je složená z vytrvalých travních druhů, snáší dobře sešlapávání, možné využití na pastvu i seč, základní složení.

Složení: Jetel plazivý (Trifolium repens) 10%, Kostřava luční (Festuca pratensis) 24%, Kostřava červená (Festuca rubra) 20%, Lipnice luční (Poa pratensis) 12%, Bojínek luční (Phleum pratense) 25%, Psineček veliký (Agrostis gigantea) 9%.

Doporučený výsevek 30 kg.ha-1

UNI-P-42 Pastevní směs pozdní dlouhodobá - travní směs

Koupit tuto pastevní travní směs v e-shopu Pastevní směs pozdní dlouhodobá se využívá na 8-10 let, vhodná je i pro horské polohy a mělčí půdy, je složená z vytrvalých travních druhů, snáší dobře sešlapávání, možné využití na pastvu i seč, se zastoupením hybridu Festulolium.

Složení: Jetel plazivý (Trifolium repens) 10%, Kostřava luční (Festuca pratensis) 14%, Festulolium (Festulolium)´Felina´/´Hykor´15%, Kostřava červená (Festuca rubra) 20%, Lipnice luční (Poa pratensis) 12%, Bojínek luční (Phleum pratense) 20%, Psineček veliký (Agrostis gigantea) 9%. 

Doporučený výsevek 30 kg.ha-1

UNI-P-43 Pastevní směs pozdní dlouhodobá - travní směs

Koupit tuto pastevní travní směs v e-shopu Pastevní směs pozdní dlouhodobá se využívá na 8-10 let, vhodná je i pro horské polohy a mělčí půdy, je složená z vytrvalých travních druhů, snáší dobře sešlapávání, možné využití na pastvu i seč, se zastoupením hybridu Festulolium a vyšším podílem jetele plazivého.

Složení: Jetel plazivý (Trifolium repens) 15%, Kostřava luční (Festuca pratensis) 12%, Festulolium (Festulolium)´Felina´/´Hykor´12%, Kostřava červená (Festuca rubra) 20%, Lipnice luční (Poa pratensis) 12%, Bojínek luční (Phleum pratense) 20%, Psineček veliký (Agrostis gigantea) 9%. 

Doporučený výsevek 30 kg.ha-1