X
V případě zájmu o tento produkt nás prosím kontaktujte prostřednictvím emailové adresy obchod@agrostis.cz
Informace

Odborné články

Návod na založení květnaté louky
V tomto článku vám poskytneme tipy a rady k tématu "Jak na založení květnaté louky".
Mech v trávníku
Mechy v trávníku bez intenzívní péče představují především díky svému velmi hustému zápoji závažnou konkurenci pro trávy, které mohou být přítomností mechu z travnaté plochy postupně zcela vytlačeny. Určité podmínky, které travám přestávají vyhovovat, jsou mechy ještě schopny akceptovat, i když na takových stanovištích se šíří pouze vegetativně.
Květnaté louky nebo bylinný trávník? Aneb využití druhově pestrých směsí v přírodních zahradách
Návrat k přírodě a přijímání permakulturních principů se stává životním stylem mnoha lidí, kteří se již cítí vyčerpáni každodenním shonem a soutěží o svůj čas, ale i osvícených nadšenců, kteří vidí více do budoucna a uvědomují si křehkost našeho životního prostředí.
Pohyb vody v rostlinném systému
Ze všech abiotických faktorů, které omezují růst a produktivitu trav (veškerého rostlinstva) stojí na prvním místě nedostatek vody. Voda, na rozdíl od minerálních živin, má velmi rychlý koloběh v ekosystémech a její zásoba v rostlinách i v půdě stačí jen na poměrně krátkou dobu.
Mnoho lidí řeší otázku, jak často hnojit trávník? Hnojení trávníku není žádná věda, jen je třeba znát alespoň základní pravidla. Každý trávník ihned od svého založení vyžaduje určitou péči. Jedná se o soubor činností, které označujeme souhrnně termínem údržba trávníku, kam spadá právě i hnojení trávníku.
Jak založit trávník je častou otázkou majitelů zahrad a odpočinkových ploch. Co se týká problematiky zakládání trávníků (výsev trávníku), přejděme rovnou k praktickému postupu, jak založit nový trávník, aby vše bylo správě. Pokud jsme si tedy ujasnili, jaký trávník chceme založit (funkce, stanovištní poměry), nastává chvíle pro první a dá se říci jednu z nejdůležitějších činností při zakládání trávníku, což je příprava půdy.
Ing. Tomáš Gabriel, Gabriel, s.r.o., České Kopisty
RNDr. Jan Nedělník, Ph.D., Zemědělský výzkum, spol. s r.o. Troubsko
Ing. Radek Machač, Ph.D., Oseva vývoj a výzkum, s.r.o., Zubří
Ing. Otakar Kozák, Ředitelství silnic a dálnic ČR
Ing. Tomáš Gabriel, Gabriel, s.r.o.
Význam druhově pestrých směsí pro krajinu a opylovače
Zakládání druhově pestrých porostů na svazích
Králičí kopeček Kroměříž
Aktuality Agrostis

Aktuality

V úterý 6. února zavřeno
Vážení zákazníci, v úterý 6. února máme z provozních důvodů v naší prodejně V Rousínově - Slavíkovicích zavřeno. Děkujeme za pochopení.
Pozvánka na Zahradnické fórum
Těšíme se na vaši návštěvu našeho stánku v rámci Zahradnického fóra 2024, které proběhne ve dnech 14. - 15. února v Nitře.
Jsme členy: