Agrostis Trávníky, s.r.o.
Npor. Krále 16
683 01 Rousínov u Vyškova

Tel: 517 370 607
603 950 236, 732 687 628
agrostis@agrostis.cz


Mapa stránek

Hnojivo NPK

V této kategorii nabízíme NPK hnojivo v různých variantách od granulované, až po tekutou formu. Jedná se o velmi kvalitní hnojiva, která můžete zakoupit v několika objemových variantách. NPK hnojiva jsou určena pro efektivní podporu růstu trávníků, zemědělských plodin apod. Při výběru hnojiva NPK vždy prosím věnujte pozornost jeho popisu v detailu produktu, kde jsou uvedeny veškeré informace, jako například dávkování hnojiva, termín použití, objem balení, složení a forma aplikace.

Sortiment NKP hnojiv

Travní hnojivo Blaukorn Classic

NPK hnojiva - Travní hnojivo Blaukorn ClassicVodorozpustné hnojivo NPK s mikroprvky pro výživu zahradnických kultur, veřejnou zeleň a krajinotvorbu.

 

Detail

Koupit NPK hnojivo v e-shopu

 

Zásobní hnojivo Basacote Plus 12M

NPK hnojiva - Zásobní hnojivo Basacote PlusDlouhodobé obalované NPK hnojivo s hořčíkem, sírou a stopovými prvky pro předzásobní hnojení substrátů pokojových, kontejnerových a jiných zahradnických kultur.

 

Detail

Koupit NPK hnojivo v e-shopu

 Vícesložkové hnojivo Kamasol grün

NPK hnojiva - Kamasol grünVícesložkové kapalné hnojivo se zvýšeným podílem dusíku a mikroprvků pro hnojivou zálivku a listovou výživu zahradních plodin.

 

Detail

Koupit NPK hnojivo v e-shopu

Fertilis Speed 21-5-10 (+3+6) +ME

NPK hnojiva - Fertilis SpeedOrganominerální NPK hnojivo, N-P2O5-K2O (+MgO+S) 21-5-10 (+3+6) s mikroelementy: B, Fe a Zn.

 

Detail

Koupit NPK hnojivo v e-shopu

NPK hnojivo je určeno pro podporu růstu vašeho trávníku, případně pro obnovu a rychlý přísun výživy pro zatěžované travnaté povrchy a půdy. V nabídce máme jak NPK hnojivo s řízeným pozvolným uvolňováním pro dlouhodobější účinek hnojení , tak i vodorozpustná hnojiva, která dodají okamžitou dávku živin.

Nabízíme také unikátní NPK hnojivo s novým stabilizátorem amonné formy dusíku (Entec). Entec zvyšuje výnos a kvalitu pěstovaných plodin a současně omezuje zatížení životního prostředí snížením rizika vyplavování. Většina našich hnojiv je navíc obohacena o další složky a minerály dle charakteru a účelu hnojiva.

Dodejte vaší půdě tolik potřebné živiny s pomocí NPK hnojiva. Mezi nejdůležitější prvky pro dobrou kondici půdy patří dusík, fosfor a draslík. Právě jejich označení dle periodické soustavy prvků dalo název NPK hnojivu. Podíl jednotlivých složek NPK je důležitý s ohledem na jeho užití: draslík a fosfor podporuje květenství a tvorbu plodu, dusík je třeba pro růst travin, zeleniny. Posílí růst stonků, listů. Draslík pomáhá udržet rostliny v kondici, např. je chrání proti plísním.

Rozhodně byste měli dávkovat NPK hnojivo dle návodu uvedeném na balení, nadměrné použití může vést ke zrychlenému růstu rostliny, ale tím pádem může utrpět kvalita plodů.

Platí, že tekuté hnojivo je lépe vstřebatelné v půdě, a proto lépe dostupné pro rostliny, než granulované. V případě výběru vhodného poměru složek pro výživu vašeho trávníku je nutno zohlednit druhové složení trávy, její zátěž apod. Pokud si nevíte s výběrem rady, kontaktujte nás.