X
V případě zájmu o tento produkt nás prosím kontaktujte prostřednictvím emailové adresy obchod@agrostis.cz
Informace

Aktuálně

Letničkové směsi pro přímý výsev - katalog 2015
Prohlédněte si aktuální katalog letničkových směsí pro přímý výsev.
Návštěva ministra zemědělství
V rámci svého pracovního programu navštívil ministr zemědělství České republiky Ing. Marian Jurečka 1. října 2014 v dopoledních hodinách firmu Agrostis Trávníky, s.r.o. přímo v jejím sídle, ve Slavíkovicích.
Těší nás, dělat lidem radost...
Nejen ve Strakonicích. Klikněte a podívejte se na fotku!
Rekonstrukce Králičího kopečku v Květné zahradě v Kroměříži
Rychlost vzcházení je naprosto zásadně ovlivněna orientací svahu ke světovým stranám.
Oblíbené umělé kopečky
S umělým kopečkem, coby estetickým prvkem zahrad, se můžeme setkat už v dávné historii (viz barokní Králičí kopeček v Květné zahradě v Kroměříži.
Video: Sluneční vršek, Sluňákov
Podívejte se, jak vznikají oblíbené umělé kopečky a travobylinná směs je od nás (Agrostis s.r.o.)
Sečení květnatých luk ve Strakonicích
Barevná louka U Náhonu ve Strakonicích se bude 24. září ručně kosit v rámci semináře pořádaným Městem Strakonice.
Sledujte nás 26. 8. 2014 v pořadu Dobré ráno, Česká televize
Jak si udržet hezký trávník? Vysílání pořadu "Dobré ráno" se bude v několika vstupech tomuto tématu věnovat.
Sběry osiva planých druhů rostlin v CHKO Moravský kras
Od roku 2011 se datuje spolupráce naší firmy se Správou CHKO Moravský kras v oblasti sběru osiva planých druhů rostlin.
Letničkové směsi aktuálně 9. 7. 2014
Nabídka letničkových směsí pro přímý výsev nabízí druhová složení květin v mnoha ideálních kombinacích, a to s ohledem na habitus, vůni, výšku barvu a dobu kvetení.
Semenářské porosty Agrostis Trávníky
Semenářství bylin i trav vyžaduje plné nasazení po celý rok. Porosty je potřeba neustále zakládat, odplevelovat a sklízet, a to mnoha různými technologiemi. Samostatnou kapitolu tvoří mlácení, drhnutí a čištění.
Jarní regenerace zelené fasády byla úspěšná
Vertikální vertikutace zelené fasády v časném jaře se podařila, porost se zapojuje a místy již kvete (Silene vulgaris). V porostu se objevují vytrvalé byliny i letničky. Z náletu se objevila smetanka a řepka.
Louky rozkvetly
Sklizeň osiva Silene dioica se blíží.
Tažený provzdušňovač MossRider M102/M132
V letošním roce jsme do sortimentu zařadili novinku, která si velice rychle získává oblibu především mezi správci fotbalových hřišť. Tažený provzdušňovač je cenově dostupný a na velkých travnatých plochách, jako jsou fotbalová hřiště, jeho kvality každý trávníkář rychle ocení.
Okrasné trávy a traviny zdarma
Firma Agrostis Trávníky, s.r.o. nabízí zdarma široký sortiment okrasných travin formou samosklizně z důvodů likvidace matečnic pro uvolnění polních ploch. Sortiment poskytneme na vyžádání.
Úspěšný FOR GARDEN 2014
Ve dnech 20.-23. 3. 2014 jste se mohli se zástupci naší firmy setkat na veletrhu FOR GARDEN v Praze - Letňanech. Účast naší firmy byla zhodnocena vítězstvím a oceněním GRAND PRIX za Směs pro štěrkový trávník RSM 5.1., kterou jsme letos nově zařadili do nabídky. Ceny si vážíme a děkujeme všem podporovatelům.
Travní směsi trochu JINAK a někam JINAM
Sestavování travních směsí se stalo dobrodružstvím. V katalozích semenářských firem, a také v naší nabídce, se lze setkat s rekreačními, okrasnými, parkovými a dalšími obvyklými travními směsmi, takže je možné akceptovat univerzitní rozdělení trávníků podle účelu využití, popř. podle stanovištních podmínek. Skoro by se zdálo, že v tomto oboru nelze nic nového vymyslet, a že už nemá smysl se zabývat složením směsí, ale pouze jejich nejnižší cenou.
Veletrh FOR GARDEN 2014
Ve dnech 20.-23. března 2014 se můžete setkat se zástupci naší firmy na veletrhu FOR GARDEN 2014 ve stánku C20, hala 1. V letošním roce jsme do soutěže o cenu GRAND PRIX, v které jsme v roce 2013 získali první místo, přihlásili Směs pro štěrkové trávníky s řebříčkem. Držte nám palce.
GRAND PRIX PRO ROZKVETLÁ LOUKA NATURGARDEN
Velmi si vážíme ocenění, které nám propůjčila odborná porota na odborné výstavě FOR GARDEN 2013 v Letňanech. Květnatá směs Naturgarden umožňuje široké veřejnosti vypěstovat si vlastní květnatou louku i na velmi omezené ploše.
Aerifikátor
Tento model samojízdného aerifikátoru s dutými hroty umožňuje díky příznivému poměru cena/výkon provedení kvalitního provzdušnění trávníku i skupině "běžných" uživatelů trávníku. Aerifikace přestává být cenově nedostupným zásahem.
ODBORNÝ SEMINÁŘ SOL LUCET OMNIBUS 4.3. 2011
V pátek 4.3. 2011 úspěšně proběhnul odborný seminář pořádaný naší firmou. Více než stovka účastníků vyslechla během osmi přednášek řadu odpovědí na aktuální otázky z problematiky trávníkářství a květnatých luk. Nechybělo ani neformální přátelské posezení s nezbytnou kulturní tečkou. Průřez celou akcí dokumentuje přiložená fotogalerie.
PROHLÍDKY POKUSNÝCH PLOCH FIRMY AGROSTIS
Prohlídky pokusných ploch firmy Agrostis v rámci exkurze Svazu zakládání a údržby zeleně
SAMOJÍZDNÝ TRÁVNÍKOVÝ SECÍ STROJ ENGA 750
ENGA 750 provádí 4 pracovní operace během jednoho přejezdu. Přední mřižový válec rozdrtí hroudy a připraví seťové lůžko, následně dojde k přesnému rozprostření travního osiva, třetí operací je zapravení osiva speciálním aktivně poháněným válcem s regulovatelnou pracovní hloubkou a na závěr dojde k uválcování plochy děleným zadním válcem. Ideální kombinace předního mřížového a zadního hladkého válce zajišťuje spolehlivou práci v různorodých půdních podmínkách.
ROTAČNÍ SEKAČKY SABO SE ZADNÍM VÁLCEM
Pro trávníkové fajnšmekry zařazujeme do nabídky 2 modely rotačních sekaček německého výrobce SABO vybavené místo zadní nápravy válcem. Tyto stroje si zachovávají všechny výhody kvalitní rotační sekačky se slitinovým skeletem a navíc díky zadnímu válci v celé šíři záběru jsou podstatně méně citlivé vůči nerovnostem, což umožňuje snížit výšku kosení až na 15 mm a v neposlední řadě dokážou vytvořit na trávníku pruhy podobně jako vřetenová sekačka.
Aktuality Agrostis

Aktuality

Rozšířená nabídka regionálních směsí pro Žďárské vrchy a Vysočinu
V naší nabídce druhově pestrých směsí regionálního původu naleznete nově hned dvě směsi pro Vysočinu.
Spolupracujeme se SOŠ a SOU Vyškov
Naše společnost navázala spolupráci se SOŠ a SOU Vyškov, v rámci které dostanou středoškoláci možnost praxí v našem provozu.
Jsme členy: