Agrostis Trávníky, s.r.o.
Npor. Krále 16
683 01 Rousínov u Vyškova

Tel: 517 370 607
603 950 236, 732 687 628
agrostis@agrostis.cz


Mapa stránek

Hnojivo na trávník

V této kategorii vám nabízíme trávníkové hnojivo, půdní kondicionéry a ostatní druhy hnojiv, která doporučujeme pro zlepšení vitality a podporu růstu vašich rostlin a travních porostů. Jedná se o vysoce kvalitní hnojiva na trávník, která odebíráme od předních výrobců trávníkových hnojiv. S ohledem na poměr ceny a kvality jsme zvolili pro naši distribuci trávníkové hnojivo značek COMPO a ICL. Tato hnojiva na trávník patří ke špičce ve svém oboru, o čemž svědčí i velké množství ocenění a pozitivních hodnocení samotných uživatelů.

Nabízíme:

Hnojivo na trávníkPosledních pár let jsou nejžádanější různé typy hnojiva na trávník. Souvisí to s aktuálními trendy v bydlení, kdy stále více majitelů nemovitostí zakládá okrasné zahrady nebo odpočinková travní stanoviště. V případě, že chcete svůj trávník opravdu zelený ideálně po celou sezonu, perfektně vitální a především odolný proti různým nemocem a škůdcům, pak je vhodné investovat do kvalitního trávníkového hnojiva, které vaší trávě pomůže výše uvedené vlastnosti a výsledky zajistit. Každá rostlina, stejně tak i běžná tráva, potřebuje v případě absence dostatečných živin z půdy, trávníkové hnojivo.

Ideální hnojivo na trávník obsahuje vhodný poměr potřebných hlavních živin, které se podílí na celkové vitalitě travního porostu. Hnojivo na trávu většinou obsahuje prvky jako dusík (pro růst a regeneraci trávy), fosfor (pro růst kořenů), draslík (odolnost trávy proti chorobám, mrazu a suchu), hořčík (podpora fotosyntézy), síra a železo (proti mechu v trávníku), apod.

 

Odborníci doporučují kombinovat travní hnojivo s půdními kondicionéry, které jsou ideálním prostředkem pro zvýšení živné i vodní kapacity půdy, zlepšují růstovou výkonnost a vhodně podporují rozvoj kořenové soustavy. Doporučujeme vám např. půdní kondicionér Agrosil.

Výběr z nabídky hnojiv na trávník:

Trávníkové hnojivo Basatop Sport
Trávníkové hnojivo Basatop Sport
Hnojivo na trávník Sportica K
Hnojivo na trávník Sportica K
Trávníkové hnojivo Landscaper Pro Pre-Winter
Trávníkové hnojivo Landscaper Pro Pre-Winter
Hnojivo na trávník - Sportsmaster Balanced
Hnojivo na trávu Sportsmaster Balanced
Trávníkové hnojivo Floranid Eagle NK
Trávníkové hnojivo Floranid Eagle NK
Hnojivo na trávník - Kali Gazon
Hnojivo na trávník Kali Gazon
Trávníkové hnojivo Fertilis Speed
Trávníkové hnojivo Fertilis Speed
Hnojivo na trávník Rasen Floranid
Hnojivo na trávník Floranid Turf
 
Trávníkové hnojivo ProTurf 15-5-15
Trávníkové hnojivo ProTurf 15-5-15
Hnojivo na trávník Landscaper Pro Universtar balance
Hnojivo na trávník Landscaper Pro Universtar balance
   

Zobrazit všechny hnojiva na trávník

Hnojiva na trávu můžete zakoupit v našem e-shopu z pohodlí vašeho domova.

V nabídce máme hnojivo na trávník namíchané podle ročních období tak, aby trávníku poskytovalo adekvátní živiny pro dané vegetační období.  Vybírat tudíž můžete:

  1. Trávníkové hnojivo letní.
  2. Trávníkové hnojivo podzimní.
  3. Trávníkové hnojivo zimní.
  4. Trávníkové hnojivo jarní.

Proč nakupovat hnojivo na trávník právě u nás?

Ať už se jedná o univerzální trávníkové hnojivo, nebo naopak o specifické druhy hnojiv typu minerálních, organických, dlouhodobých zásobních, se stabilizátorem dusíku nebo speciálních trávníkových hnojiv, v naší nabídce najdete veškeré potřebné druhy, stačí si jen vhodně vybrat. Každé hnojivo na trávníky má svůj detailní popis s uvedením určení a aktivních látek. Díky tomu si dokážete zvolit odpovídající hnojivo pro trávníky vašeho pozemku.

Nabízíme jak krátkodobá trávníková hnojiva určená pro řešení akutních problémů trávníku, tak i dlouhodobá hnojiva na trávu, která jsou zásobárnou potřebných živin a jsou schopná udržet se v půdě po dlouhou dobu, aby vhodně podporovala zdraví a růst trávy v průběhu celého roku. Takto koncipované hnojivo na trávník je ideálním pomocníkem při dlouhodobém udržování kondice a odolnosti vašeho pažitu. Péče o trávník se neobejde bez dlouhodobého hnojiva na trávník. Trávníková hnojiva krátkodobá, ta řeší spíše akutní problémy trávníku.

Vybírat můžete hnojivo na trávu také dle účelu, a to travní hnojivo proti mechům, travní hnojivo proti plevelům, travní hnojivo proti plísním nebo travní hnojivo pro zakládání trávníků. K dispozici máme jarní hnojivo na trávu i podzimní trávníková hnojiva. Více viz travní hnojiva v naší nabídce níže.

K opravdu velkému výběru trávníkových hnojiv vám dokážeme zajistit také prodej vysoce kvalitních travních směsí vlastní produkce. Pokud k tomuto faktu navíc připočtete výhodnou cenu a především rychlost dodání, pak určitě neuděláte chybu, pokud hnojivo objednáte právě u nás. Kontaktujte naše specialisty, poradí vám nejvhodnější typ osiva dle lokality, stanoviště, účelu.

V případě, že si nebudete vědět rady při výběru vhodného hnojiva na trávník, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem. U nás nakoupíte unikátní hnojivo na trávník s dokonalým složením. Poskytujeme odborný servis v otázce hnojení trávy.

----------------------

Přečtěte si naše odobrné články k tématu:

Jak hnojit trávníky?

Otázkou vždy zůstává, jaké je nejlepší hnojivo na trávník pro konkrétní situaci? Odpověď na otázku ohledně nejlepšího hnojiva na trávník není nikdy univerzální. Je třeba řešit řadu podmínek a parametrů, a to včetně stanoviště a kondice půdy.

Vysoké nároky na vzhled trávníku spojené s pravidelným kosením, vyžadují plynulý přísun živin odebraných trávníku v podobě pokosené hmoty, nezbytných pro další obrůstání, tvorbu zásobních látek a zdroj energie pro fyziologické procesy. Základním zdrojem energie jsou minerální živiny – dusík, fosfor, draslík, hořčík, vápník a stopové prvky obsažené v půdě. Ze všech živin potřebuje trávník nejvíce dusík. Dusík je nezbytný pro růst nových výhonů. Pro vývoj kořenového systému je důležitý zase dostatek fosforu. Je třeba doplnit i další živiny, protože byly v průběhu zimy z půdy spotřebovány a částečně i vyplaveny.

Jedním z prvních zásahů na prahu nové vegetační sezóny by tedy mělo být startovní hnojení trávníku, které je vhodné provést v závislosti na průběhu počasí, nadmořské výšce apod. v druhé polovině března až první polovině dubna ....

Celý článek zde. 

 

Jak založit a hnojením vyživovat nový trávník?

Klíčení travního osiva je podmíněno vnitřními a vnějšími faktory. Mezi vnitřní faktory patří obecně kvalita osiva. Jde především o klíčivost, stáří, čistotu. Pokud nakupujeme osivo, veškeré tyto údaje jsou uvedeny na balení. Důležité je proto věnovat těmto informacím pozornost. Na obalech bývá také vyznačena doba použitelnosti. Je to rok, během kterého můžeme osivo vysévat bez významné ztráty klíčivosti. Osiva trav poměrně rychle ztrácejí svou klíčivost, a proto bychom již neměli používat osiva stará více jak 2 roky.

Nejlépe na základě půdního rozboru provedeme také tzv. zásobní hnojení. Jedná se o doplnění jednotlivých živin, a to především fosforu – P, draslíku – K, hořčíku – Mg. Dusík – N není vhodné v této fázi ještě příliš používat, protože se jedná o živinu velmi „pohyblivou“ a než bychom ji uplatnili, pravděpodobně by již byla vyplavena vodou do hlubších vrstev nebo byla využita půdními mikroorganismy (nitrifikace). Po aplikaci umělých hnojiv provedeme jejich zapravení, a to vláčením nebo použitím rotačních kypřičů. Podle výsledků rozboru půdy také upravujeme obsah humusu (organické hmoty) v půdě (vegetační vrstvě). Ke zvýšení obsahu humusu používáme nejčastěji čistou rašelinu, rašelinové substráty nebo kompost ....

> Celý článek zde

----------------------

Tematické urční obsahu stránky: hnojivo na trávník, trávníkové hnojivo, travní hnojivo, hnojivo trávník, hnojivo na trávník jarní, hnojivo na trávník jaro, organické hnojivo na trávník, hnojivo pro trávníky, dlouhodobé hnojivo na trávník, trávníková plíseň, hnojivo pro trávník, zimní hnojivo na trávník. Dále pak také: jarní hnojivo na trávník, trávníkové hnojivo podzimní, travní hnojivo proti mechu, hnojivo na trávník proti mechu.

Článek o tom, kdy hnojit a jak správně hnojit trávník.

Článek o tom, jak správně aplikovat hnojivo na trávník.